KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15418195

nr 1541 8195

Harald Brandberg

(1899-1971), Sverige

Oljemålning, Vintermotiv Dalarna. Signerad, daterad -41. Olja på pannå, 30x50 cm, yttermått inklusive ram: 43x64 cm

Harald Brandberg, svensk bildkonstnär född 1899, död 1971.

Utrop:

600 kr

måndag 22 maj 2023
kl 19:23:07

Harald Brandberg

Läs mer om Harald Brandberg